انواع زنجیره های صنعتی

معرفی انواع زنجیره های صنعتی

در این سری از مقالات شرکت کنجید صنعت سپاهان به معرفی انواع زنجیرهای صنعتی موجود در بازار جهانی می پردازیم بنابراین در ادامه با ما همراه باشید.

زنجیر صنعتی که به عنوان چرخ برای کاهش اصطکاک عمل می کند، به بلوک های زنجیره ای اطلاق می شود که واحدهای استوانه ای مختلف و بلوک های عرضی را تشکیل می دهند که در امتداد پین های فولادی می چرخند. برخی از انواع زنجیره های صنعتی برای ارائه حمل و نقل نرم و ملایم مانند زنجیره های انباشته کار می کنند، در حالی که برخی دیگر به عنوان پیاده‌سازی در انواع ماشین ها و دستگاه ها و واحدهای قابل تنظیم عمل می کنند.

به طور کلی، زنجیره های موجود در عرصه صنعت در چهار نوع دسته بندی می شوند که در ادامه آن ها را معرفی می نماییم:

  • زنجیر غلتکی
  • زنجیر آکومولاتور
  • زنجیر پین توخالی
  • زنجیر سفارشی
معرفی انواع زنجیره های صنعتی

زنجیرهای غلتکی

اولاً، زنجیره‌های غلتکی صنعتی که برای انتقال انرژی مکانیکی به بار برای شروع حرکت استفاده می‌شوند، نوع زنجیره‌هایی را تشکیل می‌دهند که بیشتر در ساخت ماشین‌ها و کارخانه‌ها استفاده می‌شوند.  اجرای این نوع زنجیر در چرخ دنده، راننده، نوار نقاله و زنجیر بالابر منعکس می شود.  از آنجایی که آنها به طور ویژه برای قرار دادن چرخ‌دنده‌ها برای آسان‌تر کردن حرکت بار طراحی شده‌اند، می‌توان آن‌ها را در اندازه‌های مختلف پیوند زنجیره، زنجیره‌های مالتی پلکس و سیمپلکس اعمال کرد.

زنجیر آکومولاتور

ثانیاً با کمک به حمل و نقل برای ادامه آسان و بدون تأخیر پس از فرآیند انباشتگی، زنجیره‌های انباشته از اهمیت بالایی در زنجیره‌های صنعتی برخوردار می‌شوند.  این نوع زنجیر در فناوری های تغذیه و اتوماسیون مورد استفاده قرار می گیرد و در هنگام انباشتگی بدون ایجاد آسیب، محیطی روان و ایمن را برای زنجیره زیر کالا ایجاد می کند.

زنجیر پین تو خالی

ثالثاً، پین‌های زنجیره‌ای توخالی در نظر گرفته می‌شوند که با اتصالات طراحی شده خاص با کمک سوراخ‌های توخالی که روی آن‌ها قرار دارند، همکاری می‌کنند.  با برداشتن سوراخ های این نوع زنجیر و ترکیب آن با واحدهای مختلف می توان به راحتی زنجیر بوته ای را رندر کرد.

زنجیرهای صنعتی سفارشی

در نهایت، در میان زنجیره های صنعتی، زنجیره های سفارشی و پیوندهای زنجیره ای طیف گسترده ای از انواع و حوزه های اجرایی را معرفی می کنند.  اولین نوع از زنجیرهای سفارشی، زنجیرهای غلتکی دو گام بر اساس زنجیرهای غلتکی هستند، با این حال، آنها در یک طرح فولادی ضد زنگ با اتصالات خمیده و مستقیم و اندازه پین ​​های کشیده هستند.  با ترکیب زنجیره‌های پین توخالی با صفحات بالایی قابل نصب، می‌توان زنجیره‌های نوار نقاله صفحه بالایی را تولید کرد.  این نوع زنجیره صنعتی برای حمل و نقل و هدایت قطعات کالا در نظر گرفته می شود.  سطوح صفحات بالایی به گونه ای طراحی شده اند که بسیار صاف باشند، بنابراین از آسیب دیدن کالا جلوگیری می کنند.

در خاتمه، با استفاده از اتصالات و پیکربندی های مختلف با زنجیر غلتکی، زنجیر آکومولاتور و زنجیر پین توخالی که انواع اصلی زنجیرهای صنعتی را تشکیل می دهند، می توان انواع زنجیره ها مانند زنجیر بوش، زنجیر نوار نقاله صفحه بالایی و زنجیر غلتکی دو گام را تولید نمود.

شرکت کنجید صنعت سپاهان اصفهان به عنوان برترین تولید کننده انواع زنجیرهای صنعتی با کیفیت بالا فرآیندی را ایجاد نموده است که مشتریان محترم می توانند با ارسال نقشه فنی محصول مورد نظر خود مشاوره جهت قابل تولید بودن و یا نبودن زنجیر صنعتی خود نموده و در نهایت سفارش محصول دهند.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.